Jazda konna

Jazda konna w Alado

Propagujemy jeździectwo oparte na budowaniu relacji z końmi, łagodności i wzajemnym szacunku. Wierzymy, że dobry jeździec, to taki który nieustannie się rozwija i pracuje – przede wszystkim nad sobą. Dlatego podczas zajęć jeździeckich, szkoleń czy warsztatów przekazujemy wiedzę dotyczącą komunikacji koni, ich naturalnych potrzeb, a także biomechaniki ruchu. Uczymy również pracy z ziemi, prowadzimy wykłady, organizujemy spacery z końmi w ręku.

W szkoleniu koni korzystamy z wielu metod, ponieważ każdy koń jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Stosujemy wzmocnienie pozytywne, lekką presje, relaksacje. Współpracujemy z Natalią Jasicką – Krugiołką, której podejście do nauczania jeździectwa jest nam bardzo bliskie, dlatego dzielimy się jej wiedzą i doświadczeniem z naszymi jeźdźcami.

Oferta jeździecka

Prowadzimy zajęcia jeździeckie dla dzieci (od 8 roku życia), młodzieży i dorosłych – na różnych poziomach zaawansowania. Osoby początkujące zaczynają od nauki jazdy na lonży, a czas trwania tego etapu zależy od indywidualnych postępów danej osoby.

Jazdy grupowe odbywają się w gronie maksymalnie 3 osób, przy czym każdy uczestnik jeździ samodzielnie (nie jeździmy w zastępach). Jeździec może dołączyć do jazd grupowych po opanowaniu umiejętności samodzielnej jazdy przynajmniej w dwóch chodach.

Jest także możliwość umówienia się na pracę z ziemi, spacer z końmi w ręku, lonżę dosiadową czy też wyjazd w teren. Ceny poszczególnych zajęć oraz czas ich trwania znajdziecie na grafice poniżej. 

Ważne!

Zajęcia odwołane później niż 24 godziny przed ich planowanym rozpoczęciem, są w PEŁNI PŁATNE.

Cennik

Szkolenia

Zachęcamy wszystkich jeźdźców do udziału w organizowanych przez nas szkoleniach, niezależnie od Waszego poziomu zaawansowania. Zawsze podkreślamy, że nauka i rozwój nigdy się nie kończą, dlatego zapraszamy do korzystania z wizyt specjalistów.

Zgrupowania jeździeckie i warsztaty

Organizujemy kameralne zgrupowania jeździeckie i warsztaty zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. To świetna okazja do zdobycia nowych jeździeckich umiejętności, poszerzenia wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim poznania stajennego życia od środka. Umożliwiamy Wam uczestniczenie w opiece nad zwierzętami, pokazujemy z czym wiąże się posiadanie własnego konia, a także dajemy przestrzeń do spędzania czasu wolnego „po swojemu”. Więcej o planach na sezon 2023 dowiesz się tutaj (hiperłącze do „kalendarz wydarzeń 2023).

Regulamin stajni